czwartek, 24 kwietnia 2014

Rodzaje kredytów

Współcześnie banki oferują kilka rodzajów kredytów, z których może skorzystać każdy, jeśli spełnia odpowiednie kryteria i wymagania. Do wyboru mamy trzy rodzaje pożyczek, mianowicie: kredyt na zakup nieruchomości, kredyt na samochód oraz kredyt gotówkowy.

Dzięki uprzejmości tungphoto/ FreeDigitalPhotos.net".
Ten pierwszy przeznaczony jest dla osób, które noszą się z zamiarem zakupu domu. Aby z niego skorzystać należy zgromadzić spory depozyt, który będzie stanowił dla banku zabezpieczenie na wypadek, gdybyśmy z różnych powodów przestali spłacać raty. Bardzo często decyduje on o tym, czy kredyt zostanie nam przyznany, czy też nie. Co więcej, posiadając depozyt o dużej wartości, możemy starać się o niższe oprocentowanie kredytu, więc bardzo opłaca się zadbać o ten aspekt. Oczywiście, przed przyznaniem nam pożyczki bardzo wnikliwie zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa. Jest to standardowa procedura, obowiązująca w każdym banku i niestety nie da się jej uniknąć.  

Z drugiego rodzaju kredytu mogą skorzystać osoby, które chcą kupić nowe auto, jednak nie stać ich na zapłacenie całej kwoty wartości pojazdu, gdyż zwyczajnie nie dysponują tak dużą ilością gotówki. Można wyróżnić kilka podtypów tej pożyczki, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę spełniającą jego potrzeby i oczekiwania. O wysokości oprocentowania i wysokości raty decyduje credit score. Warto podkreślić, że ten kredyt dużo łatwiej uzyskać, niż kredyt na zakup mieszkania, więc jeśli mamy taką możliwość i chęć, to warto z nich korzystać.


Ostatni typ to kredyt gotówkowy. Środki przyznane w jego ramach kredytobiorca może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Warto dokupić do niego pakiet ubezpieczeniowy, który będzie stanowił jego zabezpieczenie. Sporą zaletą tego kredytu jest to, że wysokość comiesięcznych rat jest stała. Zaciągając pożyczkę możemy sami ustalić okres spłaty długu i w razie potrzeby połączyć go z kolejnym, tworząc w ten sposób konsolidacyjny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz