piątek, 9 maja 2014

Co zrobić, gdy nasz samochód zostanie skradziony?

Pomimo tego, że na terenie Anglii do kradzieży samochodów nie dochodzi tak często jak w innych krajach, to i tak warto wiedzieć, co należy zrobić, gdy zaistnieje taka sytuacja. Oto krótki poradnik przedstawiający kolejne etapy postępowania.

Otóż pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to udać się na policję i złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Organy ścigania rozpoczną śledztwo i powiadomią DVLA o szczegółach incydentu. Pamiętajmy o tym, by przekazać funkcjonariuszom wszystkie niezbędne informacje, czyli numery rejestracyjne pojazdu, markę, model auta, jego kolor, rocznik itp. Gdy już dopełnimy tych formalności, udajmy się do firmy ubezpieczeniowej, w której wykupiliśmy polisę i zgłośmy kradzież.

Policja przy współpracy z DVLA oraz towarzystwem ubezpieczeniowym postara się, jak najszybciej przedsięwziąć odpowiednie kroki, służące zlokalizowaniu samochodu i jego odzyskaniu. Oczywiście osoby, które ubezpieczyły auto na wypadek kradzieży mogą domagać się zadośćuczynienia w postaci wypłaty odszkodowania.

ubezpieczenie samochodu w uk (6)
Zdjęcie dzięki uprzejmości Toa55/FreeDigitalPhotos.net