czwartek, 14 sierpnia 2014

Na co można przeznaczyć pieniądze z odszkodowania za wypadek samochodowy?

Poszkodowani w wypadkach samochodowych mają prawo ubiegać się o zadośćuczynienie od ubezpieczalni sprawcy. Jego wysokość uzależniona jest od wielu różnych czynników, w tym rozmiaru i rodzaju zniszczeń, typu polisy ubezpieczeniowej i okoliczności zdarzeń. Trzeba również dodać, że nie każde ubezpieczenie pokryje 100% szkód, lecz profesjonalne kancelarie prawne reprezentujące klienta są w stanie wynegocjować jak najwyższe. Jeśli już mowa o zakresie ubezpieczenia to warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej i dokładnie opisać, co pokryje otrzymane odszkodowanie.

Pieniądze przyznawane są m.in. za obrażenia fizyczne i psychiczne. Można przeznaczyć je na leczenie, korzystanie z porad specjalistów, rehabilitację i zakup potrzebnych medykamentów. Ponadto środki finansowe pokryją utracone dochody i zarobki. Poszkodowanemu zostaną zwrócone również wszystkie pieniądze, stanowiące tzw. „excess”, a więc wkład własny. Ponadto ubezpieczalnia sprawcy wypadku przyznaje poszkodowanemu środki na wynajęcie samochodu zastępczego oraz pokrycie wydatków związanych z remontem pojazdu i wymianą zniszczonych części.


Trzeba zauważyć, że odszkodowanie jest formą rekompensaty za poniesione krzywdy i straty, a więc pieniądze otrzymane w jego ramach należy przeznaczać tylko i wyłącznie na likwidację szkód. 

środki materialne z odszkodowania uk
Zdjęcie jscreationzs/FreeDigitalPhotos.net