piątek, 6 listopada 2015

Rejestracja spółki Ltd w Anglii – wszystko, co musisz o niej wiedziećMnóstwo osób, które wyjechały do UK w poszukiwaniu pracy w ostateczności decyduje się na prowadzenie własnego biznesu, co jest bardziej dochodowym rozwiązaniem. Dla wszystkich tych, którzy planują prowadzić spółkę Ltd przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, które rozwieją wszelkie ewentualne wątpliwości. 

Rejestracja spółki Ltd w Anglii – najważniejsze informacje:
  • Aby prowadzić legalny biznes trzeba dokonać rejestracji. Polega ona na wypełnieniu formularza rejestracyjnego, w którym należy podać dane osobowe dyrektorów/udziałowców, nazwę spółki oraz adres firmy oraz złożeniu na nim własnoręcznego podpisu. Dokument trzeba wysłać do urzędu zajmującego się rejestracją spółek i poczekać 2-3 dni na uzyskanie potwierdzenia o umieszczeniu firmy w rejestrze. Rejestracja spółki Ltd w Anglii nie jest trudna, więc można ją wykonać osobiście, niemniej jednak jeśli nie chcemy tracić czasu na dokonywanie powyższych formalności, możemy skorzystać z pomocy biura rachunkowego.   
  • Będąc właścicielem lub udziałowcem spółki Ltd nie trzeba być rezydentem Wielkiej Brytanii, trzeba natomiast być obywatelem jednego z krajów należących do Unii Europejskiej.
  • Prowadzenie biznesu nie wymaga od właściciela/udziałowca znajomości języka angielskiego. Z powodzeniem można prowadzić firmę znając jedynie język polski i kierować swoją propozycję do Polaków mieszkających na Wyspach.
  • Właściciele/udziałowcy spółki Ltd nie muszą wpłacać kapitału zakładowego na konto, jednak muszą go zdeklarować. Minimalny kapitał początkowy powinien wynosić 1000 funtów podzielonych na 1000 akcji o wartości 1 funta każda.
  • Osoba prowadząca firmę w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku otwierania oddziału firmy w innym kraju (jeśli chce świadczyć na jego terenie usług), chyba że jest to konieczne do prowadzenia działalności. Mowa m.in. o sklepach stacjonarnych lub wykonywaniu usług przez pracowników. W przypadku sprzedaży internetowej lub świadczenia usług niematerialnych takiej potrzeby nie ma.
  • Prowadząc działalność w UK można podejmować współpracę z partnerami pochodzącymi z innych krajów, jednak wszystko musi zostać udokumentowane sporządzeniem konkretnych umów.
  • Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność na terenie UK i chce w przyszłości otrzymywać emeryturę zobowiązany jest do wyrobienia numeru NIN i opłacania stosownych składek.
  • Właściciel/udziałowiec firmy zobowiązany jest do posiadania firmowego rachunku w banku, jednak nie musi to być konto otwarte w angielskim banku, równie dobrze można założyć konto w Polsce i pobierać od klientów opłaty w złotówkach. 
wypełnianie dokumentów do rejestracji spółki ltd


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz