środa, 10 września 2014

Ubezpieczenia rodzinne – informacje

Ubezpieczenia rodzinne to nic innego, jak pakiet ubezpieczeniowy, gwarantujący ochronę Twojej rodzinie i zabezpieczający wszystkie ważne dobra, które mają dla Ciebie wartość. Jaki jest jego zakres? Już śpieszymy z odpowiedzią.


Ubezpieczenia rodzinne zapewniają ochronę m.in. Twoim dzieciom. Gromadzone w ramach wykupionej polisy środki mają ułatwić dziecku start w dorosłe życie oraz zapewnić możliwość rozwoju i poszerzania swoich kwalifikacji zawodowych. Ponadto polisa chroni na wypadek utraty pracy. Za środki zebrane na niej można utrzymywać siebie i rodzinę przez czas szukania nowego zatrudnienia. Oczywiście to, na jaki okres wystarczą pieniędzy, uzależnione jest od wysokości odprowadzanych składek i okresu trwania polisy. Co więcej, w zakres ubezpieczenia rodzinnego wchodzi również ochrona zdrowia. W przypadku zapadnięcia na poważną chorobę, ubezpieczony otrzymuje pieniądze, które może przeznaczyć na utrzymanie siebie i rodziny, opłacenie rachunków bądź sfinansowanie leczenia. 

Na samym końcu należy jeszcze dodać, że polisa może zabezpieczyć Twój majątek (spuściznę). A więc na wypadek śmierci ubezpieczonego, wszystko co zostało określone w umowie przechodzi na osoby, które zostały w niej wskazane. Tak więc, można powiedzieć, że stanowi swego rodzaju testament.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz