wtorek, 17 czerwca 2014

Dlaczego warto korzystać z pomocy firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań?

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach stara się na własną rękę walczyć o należne pieniądze, myśląc że jest to najlepsze rozwiązanie. W rzeczywistości jednak tak nie jest, a to dlatego, że procesy roszczeniowe są dość skomplikowanymi, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie prawne, więc osoby nie posiadające w tej kwestii odpowiedniej wiedzy i doświadczenia mogą nie poradzić sobie z udowodnieniem swoich racji i należytym przedstawieniem swojego stanowiska. W związku z tym o wiele lepszym pomysłem jest korzystanie z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań. Poniżej wymieniam zalety takiego postępowania:
  • adwokaci zajmują się kompletowaniem pełnej dokumentacji dowodowej, poświadczającej okoliczności zdarzeń, więc poszkodowany nie musi się tym już kłopotać;
  • oceniają szanse na wygranie sprawy i informują o kolejnych etapach postępowania roszczeniowego;
  • kontaktują się w imieniu klienta z ubezpieczalnią sprawcy i negocjują z nią warunki zawarcia ugody;
  • sporządzają wniosek roszczeniowy o przyznanie odszkodowania;
  • podpowiadają, jakie materiały zdobyć, by zwiększyć swoje szanse na korzystne rozstrzygnięcie sprawy;
  • jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to reprezentują klienta w sądzie;
  • prawnicy nie otrzymują wynagrodzenia, jeżeli przegrają sprawę, natomiast w przypadku jej wygrania wynagrodzenie uiszczane jest przez ubezpieczalnię sprawcy, więc poszkodowany nie ponosi żadnych kosztów.


Oczywiście plusów korzystania z pomocy kancelarii prawnych ds. dochodzenia odszkodowań można by wskazać jeszcze więcej, nie mniej jednak te są najważniejsze i przemawiają za tym, by tak właśnie postępować.

profesjonalne doradztwo przy odszkodowaniach uk
Zdjęcie - FreeGreatPicture.com